Apel vozačima da sačekaju sa zamenom zimskih guma
Iako je danas 1. april, datum kada prestaje zakonska obaveza korišćenja zimskih pneumatika, Agencija za bezbednost saobraćaja Srbije uputila je apel svim vozačima da ne žure sa zamenom, jer trenutni vremenski uslovi, sa obilnim padavinama i temperaturom koja je i dalje niska, čine letnje gume nebezbednim izborom.
Savet vozačima je da sačekaju stabilizaciju vremena, jer nekoliko dodatnih dana vožnje na zimskim pneumaticima neće oštetiti pneumatik onoliko koliko jedna greška na klizavom putu može da košta.
Minimalna šara zimskih pneumatika je 4 mm, dok letnji pneumatici moraju da imaju šaru čija je dubina viša od 1,6 mm.
