Besplatni obroci u borskim osnovnim školama od oktobra
U većini borskih osnovnih škola završeno je uređenje trpezarija i kuhinja, a radovi se privode kraju u preostale dve. Učenici besplatne obroke mogu da očekuju od oktobra, kada se završi cela predviđena procedura.
BOR – Grad Bor je na poslednjoj sednici sredinom juna, rebalansom gradskog budžeta, predvideo sredstva za finansiranje besplatnih obroka za sve učenike osnovnih škola.
Prema rečima člana Gradskog veća u Boru Aleksandra Vlahovića, u toku su završne pripreme trpezarija i kuhinja u osnovnim školama „Dušan Radović“ i „Vuk Karadžić“ za koje je zadužen Grad, dok su u ostalim školama prostorije završene. „Ipak, učenici će najverovatnije besplatne obroke početi da dobijaju tek početkom oktobra, jer je pre toga neophodno da škole usvoje plansku dokumentaciju i da se saveti roditelja u svim školama izjasne o ovim programima“ kaže Vlahović. U prve dve nedelje školske godine roditelji će biti informisani i izjašnjavaće se o ishrani deteta.
U prvom polugodištu za pripremanje obroka biće zadužen ponuđač koji bude izabran preko javne nabavke, a nakon toga, po dobijanju dozvole ministarstva, biće zapošljeno i osoblje koje će raditi u glavnoj kuhinji.
