10062022_Biciklisti

BOR – U Boru je održana ulična manifestacija „Biciklam za zdravlje“. Manifestacija je organizovana u cilju popularizacije biciklizma u gradu, kao načina za smanjenje emisije ugljen-dioksida iz saobraćaja, ali i kao fizičke aktivnosti koja doprinosi zdravlju i pravilnom razvoju dece. Štand organizatora,  Društva mladih istraživača bio je postavljen ispred Maxi-ja gde su učesnici rešavali kviz znanja o održivom razvoju i vozili biciklu između čunjeva.Akciji se odzvao zavidan broj školaraca.

Manifestacija je organizovana u okviru projekta „Bolje je Održivo“, koji finansijski podržava GIZ- Nemačka organizacija za međunarodnu saradnju. Nosilac projekta je Društvo mladih istraživača Bor, a partneri su Grad Bor, UG „Vilaž“ Zlot, OŠ-le  „Dušan Radović“ i „3. oktobar“ i Tehnička škola Bor.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Radio Bor 103.1 MHz
LIVE
Klik FM 99.5 MHz
LIVE