„Bike Week 2025“ na Borskom jezeru
Borsko jezero i ovog leta vrvi od bajkerskog duha! Tradicionalni moto skup „Bike Week 2025“ uveliko traje, a više stotina bajkera i ljubitelja dvotočkaša iz cele Srbije i regiona uživa u trodnevnom programu, druženju, kampovanju i dobroj muzici. Očigledno je da je Borsko jezero jedna od najatraktivnijih letnjih destinacija za ljubitelje motora i dobre zabave koja je počela celovečernjim nastupom grupa „Noćni putnici“ i „DIM“.
BORSKO JEZERO – Borsko jezero ponovo je postalo epicentar moto kulture, druženja i slobode na dva točka. Tradicionalni „Bike Week 2025“, koji organizuje Moto klub „Rolling Wheels Serbia“, okupio je veliki broj bajkera iz svih krajeva Srbije i regiona. Između ostalog, pristigli su i ljubitelji dvotočkaša iz Nemačke, Holandije, Italije, Bugarske…
Borski bajkeri bili su u prilici i da ugoste jednog od osnivača Međunarodnog Moto kluba „Rolling Wheels MC“ koji je osnovan 1976. godine u Nemačkoj Branka Volodihina.
„Mi smo matični klub i sada u domovini Srbiji imamo pet takozvanih „čeptera“. Hvala Bogu, mi smo dobro organizovani, odlično sarađujemo, putujemo, družimo se i pomažemo i sada smo, evo, na Borskom jezeru da proslavimo punoletstvo borskog kluba kome želimo još puno uspeha, kampova i ostalog. Ponosan sam na sve klubove, ovde nema granica i barijera ma koje vrste, svi smo u duši bajkeri i takvi ćemo i ostati„, kazao je Volodohin.
Ovim moto skupom borski Klub „Rolling Wheels“ obeležio je 18 godina postojanja, pa je to bio dodatni povod da se bajkeri iz mnogih sredina organizuju i zajedno proslave ovo punoletstvo.
Tokom trodnevne manifestacije, učesnicima su na raspolaganju kamp prostor, a obezbeđeni su hrana, piće i bogat muzički program. Ulaz je slobodan za sve posetioce, a centralnog dana organizovan je i besplatan ručak za bajkere i goste.
Manifestacija se održava uz podršku kompanije Ziđin i Grada Bora, koji je, prema odluci o finansiranju kulturnih događaja, iz budžeta za ovu priliku izdvojio 800.000 dinara.
Petak veče obeležili su nastupi bendova „Noćni putnici“ i „DIM“, dok će subotnju atmosferu zagrejati grupe „Black & White“ i „New Deal“.
