Borske penzionerke usavršavale „dekupaž“

0
20042023_penzionerke_dekupaz

Borske penzionerke imale su priliku da se oprobaju u dekupažu, tehnici ukrašavanja predmeta koja je sve popularnija. Radionica je okupila zavidan broj polaznica koje su, iako u trećem dobu pokazale veliko interesovanje i želju da usavrše ovu umetničku tehniku.

BOR – Aktiv žena Udruženja penzionera grada Bora za svoje članice organizovao je radionicu gde su polaznice usavršavale tehniku ukrašavanja predmeta. Reč je o umetničkoj tehnici ukrašavanja poznatijom kao dekupaž gde se dekorišu predmeti ili nameštaj komadima papira. Najčešće se dekorišu kutije, posude, vaze, ramovi i slično. Suština je da se od običnih stvaraju unikatni predmeti. Ova radionica je samo jedna u nizu aktivnosti koje borske penzionerke organizuju tokom godine.

Gost umetničke radionice bio je gradonačelnik Bora Aleksandar Milikić koji je prilikom posete naglasio da će lokalna samouprava u narednom periodu više pomagati najstarijim sugrađanima u njihovim planovima i aktivnostima.

U okviru manifestacije Digitalni karavan, predstavnici Vlade Srbije su prilikom posete Klubu penzionera u Boru, ovom udurženju, između ostalog poklonili i nekoliko računara. Tako da se sada, svakog četvrtka tu organizuju obuke penzionera iz oblasti digitalizacije. S obzirom na veliko interesovanje, namera nadležnih u lokalnoj samoupravi je da se obuke iz digitalne pismenosti organizuju i češće, kako bi svi zainteresovani ovladali veštinama korišćenja računara i ostalih digitalnih uređaja.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Radio Bor 103.1 MHz
LIVE
Klik FM 99.5 MHz
LIVE