Broj pasa lutalica u Boru prepolovljen
BOR-U Zoohigijenskoj sluzbi Javno komunalnog preduzeća “Treći oktobar” u Boru nastavljaju da preduzimaju mere kako bi se broj pasa lutalica smanjio. I u tome, kako kažu, uspevaju. Prema procenama sada ih je na ulicama oko 700, što je upola manje nego pre dve godine. Prepolovljen je i broj ujeda. Osim sprovođenja projekta Sterilizacija vlasničkih pasa od vrata do vrata, broj ovih životinja se svakodnevno smanjuje zahvaljujući dugim aktivnostima.
Najviše pasa lutalica je i dalje, prema Boru dva,naseljima Metalurg, Kučajna ,Sever. Tu su aktivnosti pojačane,a od avgusta radnici zoohigijenske službe trebalo bi da rade u dve smene. Zahvaljujući humanim Boranima do sada je udomljeno blizu 550 pasa lutalica, čime se ne mogu pohvaliti i mnogo veći gradovi u Srbiji. Na taj način smanjen je broj ovih životinja u prihvatilištu i sada ih ima 165.
