Budžet u Boru veći za trećinu, imenovani novi direktori i odbornici
BOR – Odbornici Skupštine grada Bora usvojili su na trećoj sednici u novom sazivu 31-nu odluku koliko je bilo na dnevnom redu.
Najznačajniji je prvi rebalans budžeta grada Bora, koji je u odnosu na početak godine uvećan za 36,07 odsto i sad iznosi 5 milijardi 122 miliona dinara. Njime su najviše povećane subvencije borskoj Toplani za 500 miliona dinara i Vodovodu za 144 miliona, a dodatna sredstva su između ostalog opredeljena i za zapošljavanje, obrazovanje i zdravstvo.
Na mesto v.d. direktora ustanove Sportski centar „Bobana Momčilović Veličković“ imenovana je Bojana Dlbokić Dubočanin. Na istu funkciju u Centru za socijalni rad imenovana je Jelena Ristić, a na mesto javnog pravobranioca izabrana je Saška Milošević.
Usvojene su i izmene i dopune programa poslovanja većine javno komunalnih preduzeća za tekuću godinu i izmene programa korišćenja subvencija za Toplanu, Vodovod, Zoološki vrt i Bogovinu, kao i plan kapitalnih investicija u Boru do 2024. godine.
Umesto odbornika Nataše Jovanović, Vladimira Stankovića i Aleksandre Milosavljević, koji su na prošloj sednici podneli ostavke, potvrđeni su mandati novim odbornicima Letici Milovanović, Saši Mladenoviću i Milošu Markoviću. On je na kraju sednice podneo ostavku na ovu funkciju, kao i Sanela Golubović i odbornici su usvojili odluke o prestanku njihovih mandata.
