Četvrta noć istraživača u Boru

BOR – Kroz popularnu nauku i zabavu, oko 100 mladih istraživača, predstaviće Boranima eksperimente koji obuhvataju fiziku, hemiju, biologiju i matematiku – nauke koje đaci proučavaju tokom školovanja, ali na kreativan i zanimljiv način.
„Borska noć istraživača otvoriće i ove godine „Timočki naučni tornado“, projekat koji sadrži nekoliko naučnih manifestacija. U petak, 29. septembra, u Studentskom centru u Boru, od 18 do 20 časova, posetioci će moći da vide eksperimente koji su prošle godine izabrani za najbolje, ali i neke nove ideje mladih istraživača. Nakon Noći istraživača u Boru, petog oktobra u Zaječaru će biti organizovan ZANIS, a zatim slede Festivali nauke u Boru, Negotinu i Knjaževcu“, kaže Nataša Ranđelović iz Društva mladih istraživača Bor.
Projekat „TNT“ finansira Ministarstvo omladine i sporta, nosilac projekta je Društvo mladih istraživača Bor, a partnerske organizacije Tehnički fakultet u Boru, Tehnička škola Bor, Osnovna škola „3.Oktobar“ i Regionalni centar za talente.