Dan majdanpečke gimnazije
Majdanpečka gimnazija “Mile Arsenijević Bandera” obeležila je svoj dan. U holu škole okupili su se učenici i profesori, sadašnji i bivši, a putem video poziva svoja sećanja na dane provedene u ovoj školi podelili su i nekadašnji učenici gimnazije, a sada uspešni poslovni ljudi u zemlji i inostranstvu.
MAJDANPEK – Majdanpečka gimnazija “Mile Arsenijević Bandera” obeležila je svoj dan. Tim povodom, u holu škole okupili su se učenici, profesori, sadašnji i bivši, a putem video poziva, svoja sećanja na dane provedene u ovoj školi podelili su i nekadašnji učenici gimnazije, a sada uspešni poslovni ljudi u zemlji i inostranstvu.
“Gimnazija je uvek bila rasadnik dobrih đaka, tako da je veliki broj učenika ove škole nastavio obrazovanje i završio neki od fakulteta”, rekla je Jelena Ćirić, direktorka ove obrazovne ustanove na svečanosti povodom Dana škole.
Ona je istakla i dobre rezultate koje majdanpečki gimnazijalci ostvaruju na takmičenjima, pohvaljujući pritom njihovo angažovanje na osmišljavanju i realizaciji brojnih projekata, koji za cilj imaju pospešivanje omladinskog aktivizma, ali i skretanja pažnje javnosti na probleme u društvu.
