Dan Predškolske ustanove za decu „Bambi“
BOR – Predškolska ustanova za decu „Bambi“ danas je obeležila 59 godina postojanja i uspešnog rada. U prepunoj sali bioskopa „Zvezda“, mališani su se predstavili publici plesnim koreografijama, pesmama i recitacijama koje su vredno pripremali sa vaspitačima. Slogan ovogodišnje priredbe bio je „Biće lepo kao i uvek to je dobar znak, zato svojom ljubavlju podržite nas“. U prethodnom periodu bilo je značajnih ulaganja u borske vrtiće, a jedna od značajnijih investicija biće finansijska sredstva za uređenje i proširenje obdaništa „Crvenkapa“ koja je država odobrila borskoj lokalnoj samoupravi. Vrednost projekta je devet i po miliona dinara, osam je obezbedila država, a milion i po je u obavezi da izdvoji Grad Bor. U borskim vrtićima ima ukupno 1070 deteta, 347 je na čekanju, što će bar delimično biti rešeno otvaranjem još jednog objekta ove godine, kaže Ljiljana Radičević direktor Predškolske ustanove „Bambi“.
