„Dečiji centar“ Zaječar obeležio „Dan deteta“
Povodom Svetskog dana deteta, koji je obeležen 20.novembra, članovi Dečijeg centra Zaječar, na Trgu oslobođenja, realizovali su performans i tako poslali poruke o položaju dece u Srbiji. Kroz forum teatar u Osnovnoj školi „Hajduk Veljko“, ukazali su na probleme siromaštva, porodičnog i vršnjačkog nasilja, digitalne bezbednosti i diskriminacije u školi.
Svetski dan deteta ustanovila je Generalna skupština Ujedinjenih nacija 1954. godine kako bi se skrenula pažnja javnosti na obaveze društva prema deci, kao i na aktuelne probleme sa kojima se deca suočavaju.
