Đačke kuhinje u Boru od 13. oktobra

0
04102025_kuhinja

BOR – Ishrana u đačkim kuhinjama u borskim osnovnim školama neće, kao što je bilo planirano, početi 6. oktobra, već će biti odložena za nedelju dana pa će učenici prve obroke dobiti 13. oktobra.

Razlog za to je ostavljanje dodatnog vremena za usklađivanje svih  tehničkih i sanitarnih zahteva, kako bi distribucija obroka mogla da počne na svih 17 distributivnih mesta i kako bi i za učenike koji su na posebnom režimu ishrane bili obezbeđeni obroci, kaže Aleksandar Vlahović, član Gradskog veća u Boru.

Posle završenog anketiranja roditelja, u osnovne škole u Boru će svakodnevno, u dve smene, biti distribuirano više od 3.100 obroka prema jelovniku koji je utvrđen. Školske kuhinje i trpezarije su spremne u svim školama, a poseban režim ishrane biće potreban za približno 40 učenika.

O odlaganju početka ishrane u đačkim kuhinjama roditelji su blagovremeno obavešteni preko razrednih starešina u školama.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Radio Bor 103.1 MHz
LIVE
Klik FM 99.5 MHz
LIVE