Dojave o bombama u školama bile lažne
BOR – Povodom prijava da su u školama na teritoriji grada Bora postavljene eksplozivne naprave, gradonačelnik Bora Radiša Petković saopštio je da su nadležne službe odmah reagovale u skladu sa procedurama.
Prema informacijama koje su dobili, preteći mejlovi upućeni su na više mejl adresa širom Srbije, a dojava je stigla i do gotovo svih škola u Boru.
Pripadnici Policijske uprave Bor izvršili su pregled svih škola na teritoriji grada Bora i utvrđeno je da je dojava bila lažna.
“Najvažnije je da su deca, nastavnici i svi zaposleni bezbedni. Zahvaljujem pripadnicima Policijske uprave Bor, rukovodstvima škola, nastavnom osoblju i svim nadležnim službama na brzoj i odgovornoj reakciji. Grad Bor će, kao i do sada, biti u stalnoj komunikaciji sa nadležnim institucijama i nastaviće da prati situaciju, jer je bezbednost dece naš apsolutni prioritet”, istakao je gradonačelnik Radiša Petković.
Nastava će biti nastavljena normalnim tokom, u skladu sa organizacijom rada svake škole.
