Dom zdravlja „Dr Veroljub Cakić“ – sporazumno sa 12 prekobrojnih
MAJDANPEK – U Domu zdravlja “Dr Veroljub Cakić” u Majdanpeku u okviru racionalizacije i smanjenja broja zaposlenih, a u skladu sa Odlukom nadležnog ministarstva Vlade Republike Srbije, suočili su se sa obavezom da broj smanje za 12. Za dobrovoljno napuštanje radnog mesta prijavilo se samo dvoje zaposlenih, a kako je jedan radnik, u međuvremenu, stekao pravo na invalidsku penziju, trebalo je smanjiti još devet. Nakon izrade socijalne karte, brojnih razgovora i dogovora zaposlenih i menadžmenta, u koje su se aktivno uključili i predstavnici lokalne samouprave, rešenje je pronađeno kroz sporazumne raskide radnog odnosa za koje su se zaposleni izjasnili uz pripadajuću otpremninu. Njima je predočena mogućnost da se posredstvom agencije radno angažuju na sličnim poslovima.
Dom zdravlja „Dr Veroljub Cakić“ – sporazumno… by rtvbor
