Dotrajali stambeni prostor veliki problem meštana „Severa“
Prijemi građana po gradskim i seoskim mesnim zajednicama u Boru se privode kraju. Danas je sastanak sa građanima održan u Mesnoj zajednici „Sever“, jednoj od najstarijih u gradu, te su otuda i problemi stanovnika uslovljeni dotrajalom infrastrukturom, jer su mnogi objekti sagrađeni polovinom prošlog veka, čak i ranije.
BOR – Dotrajala stambena i prateća infrastruktura, posebno u rubnim delovima naselja ka starom Površinskom kopu, potreba sanacije puteva, pre svega „Avalske“ i ulice „Dositeja Obradovića“, nedostatak parkinga, proširenje javne rasvete i hitna rekonstrukcija dela elektromreže su najizraženiji komunalni problemi za stanovnike Mesne zajednice „Sever“ u Boru. Nastavak uređenja igrališta, uklanjane dotrajalih stabala i intenzivnije održavanje zelenih površina i uklanjanje divljih deponija su takođe zahtevi meštana „Severa“ koji su predočeni nadležnima u Gradskoj upravi, rukovodstvu javnih preduzeća i pratećih službi, na prijemu građana u ovom borskom naselju.
„Zbog nagomilanih zahteva meštana, mi ćemo u narednih petnaestak dana organizovati sastanak sa predstavnicima kompanije Ziđin Koper i zajedno sa njima obići najugroženije stambene objekte kako bismo utvrdili postojeće stanje. To se mora uraditi, jer je činjenica da mnogi građani ovde žive u dotrajalom stambenom prostoru u nehumanim uslovima. Grad samostalno ovaj problem ne može da reši i tu očekujemo pomoć kineske kompanije koja ovde posluje, a više puta su pokazali da su društveno odgovorna firma„, rekao je na prijemu meštana Milivoje Janošević, zamenik gradonačelnika Bora.
Naredne sedmice prijem građana biće organizovan u Mesnoj zajednici „Brezonik“, najstarijem naselju u Boru.
