Drugi memorijalni turnir “Žikajlo”
BOR- Drugi memorijalni turnir „Miodrag Prvulović Žikajlo“ u Boru iznedrio je novi kvalitet: prerastao je u jako regionalno međunarodno takmičenje košarkašica, turnir na kojem, uz domaću ekipu, nastupaju višestruki šampion Makedonije Badel iz Skoplja, aktuelni vicešampion Bosne i Hercegovine, ekipa Banovića i branilac prvog trofeja, niški Student. Neposredno pred početak zvaničnog prvoligaškog takmičenja u Srbiji, turnir bi trebalo da uvede i borsku publiku u kvalitetnu sezonu u kojoj predstoji niz sličnih kvalitetnih duela.
Koliko je važno upoređivati se sa jakim rivalima, pokazala je već prva utakmica, u kojoj je domaća ekipa bila bolja od skopskog Badela 78:48, ali je sve vreme pružala maksimum. Sličan pristup moraće da održi i u turnirskom finalu, ali i za dve nedelje, kada će borska publika videti duel sa novim šampionom Srbije, ekipom Crvene zvezde. Bez obzira na snagu i nesporni kvalitet rivala, na svom parketu, pred svojom publikom, igraće se uvek na pobedu, kažu u borskom klubu, a sticanju samopouzdanja za takav pristup trebalo bi da posluži i ovaj turnir.
