Efikasna igra borskih košarkaša

Košarkašice Bora ubedljivo su poražene u Beočinu 98:50, čime su domaćem timu omogućile da se bori za šesto mesto na tabeli, koje će osvojiti u slučaju da borski tim savlada ekipu Šapca u poslednjem kolu, u utakmici koja odlučuje o sedmom mestu na prvoligaškoj tabeli.

Oslabljeni borski sastav, bez nekoliko standardnih igračica iz prve petorke, ovog puta nije mogao da se ravnopravno nosi sa rivalom. Jedino je kapiten, Vida Emeše, ostvarila izuzetan učinak: za 37 minuta igre, bila je najbolji strelac utakmice, sa 23 poena i upisala je 20 skokova, od kojih 11 u napadu.

Košarkaši Bora pobedili su, u derbiju kola, ekipu Rtnja, u Zaječaru 110:89, poluvreme 51:38. Treći put u sezoni, borski tim postigao je više od 100 poena i to protiv rivala koji je već viđeni povratnik među košarkaške drugoligaše i koji je u sezoni poražen samo u Prokuplju. Šest kola pre kraja takmičenja, ekipa Bora je i dalje na trećem mestu na tabeli Regionalne lige istok, jer je niški Junior pobedio ekipu Radana i ima pobedu više, odnosno 14 trijumfa i šest poraza. U sedam utakmica drugog dela sezone, borski tim zabeležio je šest trijumfa.

Fudbaleri Đerdapa i Šarbanovca igrali su nerešeno na početku drugog dela takmičenja u istočnoj grupi Zone Fudbalskog saveza regiona istočne Srbije, u Kladovu- 0:0. Miroljubiv ishod označio je i 22. bod domaćina i 25. bod Šarbanovca, koji sada ima sedam trijumfa, četiri boda iz nerešenih duela i pet poraza. Vodeći Zaplanjac iz Gadžinog Hana, koji je jesenas poražen samo u Šarbanovcu 1:0, i dalje ima dvocifrenu bodovnu prednost. Fudbaleri prahovskog Dunava počeli su drugi deo takmičenja porazom od Jedinstva, u Paraćinu 1:0, čime je domaći tim nagovestio i da nastavlja borbu za plasman u Prvu ligu Srbije, u kojoj bodovnu prednost za sada ima kruševački Trajal.

[iframe width=“560″ height=“315″ src=“https://www.youtube.com/embed/mwIjxpgwGsg“ frameborder=“0″ allow=“autoplay; encrypted-media“ allowfullscreen ]