EPS pozvao građane da se prijave za besplatnu struju

0
e0ebb7f01c0eb9be9232cc8ab2735bfa

SRBIJA – Nakon tragedije u kojoj su od strujnog udara, u selu Glogovica kod Aleksinca, nastradala dva lica, Elektroprivreda Srbije pozvala je socijalno ugrožene građane da se prijave za besplatne kilovat-sate i upozorila da je neovlašćeno priljučenje na električnu mrežu izuzetno opasno. Kako se navodi u saopštenju, pravo na određenu količinu besplatne električne energije imaju svi socijalno ugroženi građani, na osnovu vladine Uredbe o energetski ugroženom kupcu, koji su se službi socijalne zaštite u svojoj lokalnoj samoupravi prijavili za umanjenje po ovom osnovu. Na osnovu uredbe o energetski ugroženom kupcu, umanjenje računa za električnu energiju u 2016. godini koristilo je u proseku 48.000 domaćinstava mesečno, a blizu 90 odsto energetski ugroženih kupaca ostvaruje maksimalan popust od 2.071 dinar ili popust u visini računa.

 

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Radio Bor 103.1 MHz
LIVE
Klik FM 99.5 MHz
LIVE