Februar zaključen sportskim uspesima

0

Iako se očekivalo da će do 15. kola drugoplasirana ekipa Druge lige jug, Radnički 2016, pružiti jači otpor vodećoj ekipi Bora, do sada neporaženi lider protutnjao je i kroz Kragujevac, gde je zabeležio novi ubeljivi trijumf- 93:49. Kao i u svim utakmicama sezone, Boranke su u svakoj četvrtini bile više nego ubedljive i dok je rival konstantno pogađao po 12 poena, 13 samo u drugoj četvrtini, ekipa Bora je pogađala po 28, 27, 15 i 23 poena. Tri kola pre razigravanja za popunu najjačeg ranga, vodeća ekipa je osigurala prvo mesto na tabeli, ali joj ostaje zadatak da u razigravanje sa tri tima zapadne Srbije prenese maksimalan broj bodova. Za to je neophodno da i naredne sedmice savlada ekipu pirotskog Gimnazijalca, rivala koji je preuzeo drugo mesto na tabeli pobedivši, u neizvesnoj utakmici, tim Paraćina- 66:63. Iz zapadne grupe Druge lige jug, učešće u plej ofu izborila je Ljubovija, tim sa 16 trijumfa i dva poraza, a gotovo sigurno i šabačka Duga, koja ima dva poraza više. Za treće mesto ravnopravno, do poslednjeg kola, konkurišu čak četiri tima.

Ekipe Bora i Mladosti Vesne i dalje vode na tabeli Druge regionalne istok, nakon što je ekipa iz Bele Palanke lako savladala poslednjeplasirani BSK Junior 118:50, dok će Bor stići do bodova administrativnom pobedom 20:0 jer ekipa Puste Reke iz Bojnika nije ni doputovala na utakmicu 14. kola. Na trećem mestu na tabeli, sa porazom više, izdvojio se Hajduk Veljko. Vredan rezultat ostvario je borski Zicer, koji je u derbiju kola savladao ekipu Jugbasketa iz Vranja 87:85, na poluvremenu- 40:40. Zicer je odnos pobeda i poraza popravio na šest prema osam i blizu je cilja da sezonu završi u sredini tabele, praktično sa polovičnim učinkom.

Odbojkašice Majdanpeka savladale su ekipu Bora u derbiju 16. kola istočne grupe Druge lige- 3:2 u setovima. Domaći tim dobio je prvi set 25:22, a gostujući je identično uzvratio u drugom setu. Ponovo je trećeplasirani Majdanpek stigao do vođstva, setom koji je završen 25:20 i ponovo su Boranke izjednačile rezultat uzvrativši istom merom. Konačni trijumf, za dva boda Majdanpeka i bod Bora, domaćin je izborio ishodom 15:7 u završnom setu. Prvo mesto na tabeli sada je preuzela ekipa Zaječara, koja je u gostima pobedila Aleksinac 3:0 u setovima. Bor ima pobedu u međusobnom duelu i, zbirno, osvojen set više u sezoni, ali Zaječar ima trijumf više, 15 u 16 utakmica, dok su Boranke jesenas poražene i od Paraćina. O plasmanu u Prvu B ligu odlučivaće svakako utakmice plej ofa, a borba za prvo mesto na tabeli ostaje još šest nedelja, koliko traje ova, znatno duža, odbojkaška sezona.

Junior Kikboks kluba Bor Nemanja Novaković plasirao se u finale Državnog prvenstva u disciplini K1, u kategoriji do 67 kilograma, nakon što je savladao dva protivnika u eliminacionim borbama Prvenstva Srbije, u Novom Sadu. Prema propozicijama, dozvoljene su dve borbe po danu, pa će Novaković u juniorskom finalu nastupati na narednom takmičenju državnog kikboks šampionata.

Februar zaključen sportskim uspesima, 27. februar 2017. (RTV Bor)