FK Bor 1919 i Hajduk Veljko podelili bodove u prvom kolu Zone istok

0

BOR – Fudbaleri Bora i Hajduk Veljka iz Negotina podelili su bodove u prvom kolu Zone istok. Po veoma teškom terenu, zbog kiše koja je padala većim delom prvog poluvremena i bez prisustva publike, obe ekipe postigle su po jedan gol. Gosti iz Negotina poveli su u 23. minutu golom Nemanje Jovanovića, a Bor 1919 je uspeo da u 38. minutu izjednači  odličnim pogotkom Ivana Stankovića sa više od dvadeset metara.

Veći deo utakmice Hajduk Veljko je igrao sa igračem manje, jer je posle grubog starta na početku utakmice, Nikola Prvulović dobio crveni karton. Borska ekipa je imala terensku inicijativu i u drugom delu utakmice, ali nije uspela da iskoristi nekoliko dobrih prilika, pa je rezultat ostao nerešen 1:1.

U ostale tri utakmice koje su igrane prvog dana takmičenja u Zoni istok domaćini su zabeležili pobede. Balkanski je u Dimitrovgradu je pobedio Lužnicu ubedljivo 4:0, Knjaz je u Knjaževcu savladao Jedinstvo iz Pirota 3:1, a Đredap u Kladovu BSK 2:0.