Formiran Savet za unapređenje položaja osoba sa invaliditetom
BOR- U Boru je formiran Lokalni savet za unapređenje položaja osoba sa invaliditetom, čiji je cilj brže i efikasnije rešavanje njihovih problema. Da bi rad organizacija, koje okupljaju osobe sa invaliditetom bio što kvalitetniji i uspešniji, neophodna su i odgovarajuća finansijska sredstva.
“U toku je javna rasprava o budžetu za narednu godinu, tako da je glavna tema sastanka bila izdvajanje za potrebe rada udruženja osoba sa invaliditetom. Na osnovu problema koji su istaknuti, u narednoj godini će biti izdvojeno pet miliona dinara”, rekao je Dobrica Đurić, član Gradskog veća.
Najveći problemi osoba sa invaliditetom su, pristupačnost objektima, prostor za rad, saradnja sa gradskom upravom, a uz to i mentalitet ljudi koji nemaju razumevanja za njih.
“Pokušaćemo posredstvom medija da ukažemo na problem nerazumevanja naših ljudi za osobe sa invaliditetom. Oni su naše komšije, prijatelji i potpuno jednaki sa ostalima”, dodao je Đurić.
Tačan broj ljudi sa invaliditetom u Boru još uvek nije utvrđen, ali to je jedan od zadataka Lokalnog saveta za unapređenje njihovog položaja u narednom periodu. Procenjuje se da ih, zajedno sa invalidima rada iz bivšeg Rudarsko topioničarskog basena, ima desetak odsto. U Boru postoji desetak udruženja koja okupljaju osobe sa invaliditetom.
