Fudbaleri Bora 1919 zadržali šanse za najviši plasman

Fudbaleri Bora

BOR – Fudbaleri Bora 1919 završili u jesenji deo takmičenja Zone istok na trećem mestu sa 31-nim osvojenim bodom. U odnosu na negotnski Hajduk Veljko i Tanaska Rajića iz Pirota, ekipe koje dele prvo i drugo mesto Bor ima pet bodova zaostatka i zadržao je dobre šanse da se umeša u najviši plasman.

Prema rečima trenera fudbalera Bora Marka Terzića, pauzu do prolećnog dela prvenstva iskoristiće za odmor i pripremu ekipe. Za sada nije u planu dovođenje pojačanja, a prvenstveni cilj je da se ekipa koja je u jesenjem delu prvenstva igrala na zavidnom nivou zadrži na okupu i da pokuša da stigne do Srpske lige.

Jesenji deo takmičenja završila je i ženska ekipa, tim Rudara, koja se ove godine prvi put takmiči u ligaškom delu. One su na kraju prvog dela takmičenja zauzele četvrto mesto od osam ekipa koliko se takmiči u Drugoj ligi Srbije grupa istok.