Fudbaleri Bora ojačali poziciju u sredini tabele

BOR – Pobedivši ekipu Kopaonika 4:1, fudbaleri Bora ojačali su poziciju u sredini, odnosno na osmom mestu na tabeli Srpske lige „Istok“, sa 30 bodova iz 20 utakmica u kojima su devet puta pobedili, a osam puta su poraženi. Gol razlika borske ekipe je izjednačena, 29:29. Deset bodova zaliha je Borana da se izbegne borba za opstanak, a isto toliko udaljeno je prvo mesto za koje se bore Dinamo Vranje i Pirot, rivali koji će sastati u vanrednom terminu, u sredu. Zaječarski Timok je na petom mestu, Timočanin je deseti, a Ozren jedanaesti, dok su na začelju i dalje kladovski Đerdap i negotinski Hajduk Veljko, koji u nastavku sezone beleže uglavnom pobede pred svojom publikom.
Kuglaši borskog Bakra završili su takmičenje u grupi centar Prve lige na petom mestu na tabeli, nakon što su odigrali nerešeno sa ekipom Trstenika, u Kruševcu- 4:4. Domaći tim bio je bolji kada je reč o zbiru oborenih čunjeva 3155:3093, ali su Borani ukupno imali tri uspešnija pojedinačna nastupa, kao i igrača utakmice, Sašu Tasića, koji je oborio 540 čunjeva. Plasman u najjači kuglaški rang Srbije nije određen ni u završnom kolu, pa će kruševački Car Lazar i Kraljevo, koji imaju isti broj bodova i po jednu pobedu u međusobnim duelima, razigravati za titulu pobednika lige.
Košarkaši Bora poraženi su, kao domaćini, od niškog Fer Pleja 100:78 i, dva kola pre kraja takmičenja, na pretposlednjem su mestu na tabeli prve regionalne lige, grupa istok.
Borske odbojkašice poražene su, u gostima, od trećeplasiranog Vranja 3:2 u setovima. Domaći tim dobio je prva dva seta 25:21 i 25:22, potom su Boranke osvojile dva seta sa po 21 izgubljenim poenom, a u završnom, petom setu Vranje je bilo uspešnije 15:9. Kolo pre kraja, odbojkašice Bora su na šestom mestu na tabeli Druge lige istok, sa osam pobeda i devet poraza i tri boda manje od Fabrike bakarnih cevi Majdanpek, koja je u 17. kolu savladala nišku Desetku 3:0 u setovima.
Borski rukometaši poraženi su na gostovanju Dubočici, u Leskovcu 35:21, a borske rukometašice odigraće zaostalu utakmicu sa Vranjem u sredu, na svom parketu.

[iframe src=“//www.dailymotion.com/embed/video/x2mjib5″ width=“600″ height=“450″ frameborder=“0″ allowfullscreen=“allowfullscreen“ ]