Fudbaleri nerešeno, strelci dobri na državnom prvenstvu

0

OFK Bor i Malošište odigrali su nerešeno 1:1 u 23. kolu Zone istok, u kojem su vodeći timovi bili na visini zadatka: Rtanj je pobedio ekipu Timočanina 5:0, Moravica je savladala Majdanpek 6:1, a Hajduk Veljko je bio bolji od Zaplanjca 7:1. Šarbanovac je u ovom kolu bio slobodan.

Borski rukometaši poraženi su, u gostima, od vodeće Bele Palanke 49:27.

Stonoteniseri Bora poraženi su, u Sokobanji, od Ozrena 4:1.

Borske odbojkašice osvojile su dva seta u završnoj utakmici turnira u Čajetini, sa Partizanom iz Sremskih Karlovaca. Novi članovi Prve B lige su ekipe Kralja i Zlatibora, dok Bor nastavlja takmičenje u društvu drugoligaša.

Na prvenstvu Srbije u gađanju serijskim vazdušnim oružjem takmičarka borskog Metalca Marija Belčić osvojila je prvo mesto u kategoriji pionira sa 186 upucanih krugova dok je u konkurenciji juniora osvojila drugo mesto sa 368 krugova. Senior Mirko Radović zauzeo je sedmo mesto.

Najbolji ekipni plasman Borani su zauzeli u kategoriji juniora – šesto mesto, dok su u kategoriji seniora bili 10- ti, a u kategorijii pionira 11-ti.

Na džudo kupu Trofej beograda takmičari Džudo kluba Bor osvojili su šest medalja. Zlatnu medalju osvojio je Obren Antić, srebrne Uroš Đorđević, Veljko Simić, Miša Cvetković i Mladen Đorđević, a bronzanu medalju osvojio je Saša Mladenović.

Članovi Karate kluba Bor osvojili su jednu srebrnu i dve bronzane medalje na Kupu Karate saveza uže Srbije koji je u nedelju održan u Čačku. Srebrnu medalju osvojio je Zoran Horti, a bronzane Saša Rajković i Mihajlo Jovanović.

Fudbaleri nerešeno, strelci dobri na državnom prvenstvu, 24. april 2017. (RTV Bor)