Grad Bor vratio dugove Apotekarske ustanove
Zahvaljujući većem prilivu novca u budžet, Grad Bor je vratio dugovanja Apotekarske ustanova koja su se gomilala godinama. Dobavljačima lekova i za plate, borske apoteke su dugovale 650 miliona dinara. Otpisom kamata dug je smanjen za 150 miliona dinara.
BOR – Grad Bor je konačno, nakon tri godine, isplatio višegodišnja dugovanja Apotekarske ustanove od oko 500 miliona dinara. Nakon odluke o likvidaciji 2020.godine, Grad Bor je kao osnivač sklopio sporazume sa dobavljačima lekova i preuzeo dugovanja borskih apoteka.
“ Ispatili smo sve dugove na osnovu sporazuma, a ono što je najvažnije je da smo uštedeli Gradu 155 miliona na osnovu otpisa kamata. Godišnje smo isplaćivali 170 miliona dinara, što nije mali iznos„, rekao je Nikola Marić, pomoćnik gradonačelnika.
U ovom periodu splaćena su takođe i sva dugovanja radnicima.
Lokalna samouprava Bor je osnovala ovu ustanovu 2005.godine i u sastavu je imala dvadesetak apoteka, a ova ustanova je počela da gomila dug 2007. koji je za desetak godina povećan na 650 miliona dinara.
