Gradsko takmičenje u šahu okupilo 60 osnovaca

0
2122026_sah2

U Osnovnoj školi „Branko Radičević“ u Boru održano je gradsko takmičenje u šahu za osnovce na kome je učestvovalo 60 učenika svih razreda. Najuspešniji su se plasirali na regionalno takmičenje, dok je šah od ove godine ponovo deo zvaničnog kalendara školskih sportskih takmičenja.

BOR – U Osnovnoj školi „Branko Radičević“ u Boru održano je gradsko takmičenje za osnovce u šahu na kome je učestvovalo 60 učenika i učenica svih razreda. Prethodno su održana takmičenja u školama sa kojih su se najbolji učenici plasirali na gradsko. Turnir je održan po uzrastima, a najbolji učenici plasirali su se na regionalno takmičenje koje će biti održano tokom marta.

Šahovski savez Srbije je krajem prošle godine potpisao protokol o saradnji sa Ministarstvom prosvete i kulture, kojim je predviđeno da šah bude što više zastupljen u osnovnim školama, ali i u predškolskom delu u cilju popularizacije ove misaone igre. Od naredne godine aktivnosti u osnovnim školama će se proširiti, preko organizovanja pojedinačnih turnira, dana šaha i prikazivanja ove igre svim učenicima.

Od ove godine nakon dužeg vremena, takmičenja u šahu u školama organizuje ministarstvo prosvete i deo je kalendara sportskih školskih takmičenja.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Radio Bor 103.1 MHz
LIVE
Klik FM 99.5 MHz
LIVE