Gradsko veće u Boru o projektima bezbednosti u saobraćaju
Članovi Gradskog veća u Boru usvojili su na današnjoj sednici dve odluke koje se odnose na programe povećanje bezbednosti saobraćaja u gradu. U najznačajnije koji su realizovani spadaju unapređenje saobraćajne infrastrukture postavljanjem brzinomera i usporivača i projekti u obrazovanju.
BOR – Članovi Gradskog veća u Boru usvojili su na današnjoj sednici dve odluke koje se odnose na programe povećanje bezbednosti saobraćaja u gradu.
Zbog drugačijih zahteva Agencije za bezbednost saobraćaja, usvojen je korigovani izveštaj o realizaciji programa u 2024. godini, kao i kvartalni izveštaj za ovu godinu.
Kako se čulo na sednici, programi su većinom finansirani iz gradskog budžeta, a najviše su se odnosili na unapređenje saobraćajne infrastrukture, kao i promotivne, obrazovne i vaspitne aktivnosti.
Najviše sredstava utrošeno je na postavljanje usporivača saobraćaja na putevima, posebno u blizini škola, zaštitnih pešačkih barijera i brzinomera za upozorenje vozača na ograničenje. Takođe realizovane su obrazovne mere u okviru takmičenja osnovaca i kampanje Pažljivko, rečeno je još na sednici Gradskog veća.
