Grejna sezone zvanično počela
BOR – Grejna sezona u svim gradovima u Srbiji zvanično je počela danas. Tim povodom gradonačelnik Bora Aleksandar Milikić je sa saradnicima obišao pogone Javnog komunalnog preduzeća Toplana Bor.
Prema njegovim rečima, tople probe su u Boru počele pre desetak dana zbog čega su radijatori u stanovima bili topli, a od danas Toplana prelazi u pun režim rada. Grejanje će zavisiti od spoljne temperature, jer se i za narednih sedam dana predviđa toplo vreme.
U prethodnih desetak dana zabeleženo je više od 170 proboja na vrelovodnoj i toplovodnoj mreži koji su otklonjeni, naže Milikić i dodaje da se to očekivalo, jer je sistem star više od 40 godina. Takođe, građani moraju da povedu računa o sistemima grejanja u zgradama, koji su u nadležnosti upravnika zgrada, kako bi mogli da funkcionišu, jer to nije odgovornost toplane i toplifikacije.
Borska Toplana trenutno na zalihama ima 30 hiljada tona uglja, što bi trebalo da bude dovoljno za grejanje do kraja januara, a nove količine pristižu svakodnevno.
