Institut poklonio aparat borskoj Bolnici
BOR-Institut za rudarstvo i metalurgiju u Boru poklonio je Opštoj bolnici savremeni aparat za zaustavljanje krvarenja i presecanje tkiva tokom operacija. Reč je o savremenom instrumentu, koji je od izuzetnog značaja hirurzima.
„Aparat je značajan za pacijenta jer je gubitak krvi mminimalan, vreme operacije se skraćuje a za lekara zato što radi u čistom operativnom polju, može da vidi svaki kapilar, što je posebno značajno za operacije u maloj karlici“,istakao je dr Gorana Bogdanović, pomoćnik direktora Bolnice u Boru.
Zahvaljujući donaciji borskog Instituta, Bolnici je omogućeno da prati savremene tehnologije i metode u zdravstvu koje se koriste u Republici, a prvi put i u istočnoj Srbiji. Kao društveno odgovorna firma Institut za rudarstvo i metalurgiju još jednom je pokazao da veliku pažnju poklanja zaštiti zdravlja ljudi.
„Brinemo o zdravstvenom stanju zaposlenih, čak im organizujemo besplatne preventivne preglede i zato smo u skladu sa našim finnasijskim mogućnostima opredelili se da poklonimo ovaj aparat“, dodao je Mile Bugarin, direktor Instituta za rudarstvo i metalurgiju.
Ovi instrumenti mogu da se koriste za otvorene i laparoskopske operacije i zato su i te kako potrebni borskoj Bolnici ukoliko želi da bude u korak sa ostalim zdravstvenim centrima.
