„Inženjer Šistek“ – nagrada i podstrek

0
635418e639844a26aa4ed2fb4229ece6

BOR, MAJDANPEK – U znak sećanja na prvog direktora Borskog rudnika, inženjera Franju Šisteka, svake godine na Dan rudara Srbije, Rudarsko-topioničarski basen Bor najzaslužnijim pojedincima i institucijama koji su doprineli razvoju kombinata bakra dodeljuje nagradu „Inženjer Šistek“. Centralna proslava Dana rudara, i ove godine tradicionalno, bila je prilika da se ovogodišnjim dobitnicima uruči najviše basensko priznanje. Prvi dobitnik Šistekove nagrade je potpukovnik doktor Ivan Marjanović, načelnik Kabineta za vaskularnu hirurgiju Specijalističke poliklinike VMA u Beogradu. Doktor Marjanović, rođeni Boranin, ovu nagradu dobio je zbog izuzetnog zalaganja u oblasti zdravstvene zaštite zaposlenih u basenu, ali i svih građana Bora i Majdanpeka, kao i zbog nesebičnog doprinosa njihovom zbrinjavanju i lečenju. 

 „Pre svega kao čovek, izuzetno sam ponosan i sretan zbog ove nagrade. Ipak, kao lekar, ne mogu govoriti o sreći, jer ovo priznanje znači i da je tokom prethodnih godina bilo dosta i povređenih i bolesnih radnika Rudarsko-topioničarskog basena. Sve u svemu, nastavljamo istim putem i uvek smo tu da se nađemo i pomognemo svakome kome je to potrebno, i aktivnim radnicima i onima koji su životni i radni vek proveli u RTB-u“ – istakao je Marjanović.

 Visoko priznanje basena dobili su i tehničar numeričkih mašina iz Rudnika bakra Bor, Dubravko Krinić, zatim mašinbravar iz Rudnika bakra Majdanpek, Radovan Vujović, i mašinski tehničar iz Topionice i rafinacije bakra, Dejan Nestorović.

 „Stvarno nisam očekivao ovu nagradu. Privilegija je i čast dobiti ovo priznanje. Zahvalio bih se svojim prijateljima, kolegama na poslu, jer ja nagradu bez njih i njihove pomoći u radu ne bih dobio. Zajedno smo radili, problema je naravno bilo, ali njih moramo rešavati. Za one koji vole ono što rade, dobitak je na kraju siguran“ – rekao je Dejan Nestorović, mašinski tehničar iz Topionice i rafinacije bakra.

 „Zaista sam prezadovoljan. Ovim priznanjem nagrađen je sav naš trud, moj, ali i mojih kolega“ – kaže Dubravko Krinić, tehničar numeričkih mašina iz Rudnika bakra Bor i dodaje da je nagrada podstrek za sve njih da rade i da se trude i u narednom periodu.

 Radovan Vujović, mašinbravar iz Rudnika bakra Majdanpek, istakao je ovom prilikom da u preduzeću radi već 32 godine, pa je zahvalan poslovodstvu na ukazanoj časti. „I danju i noću odazivao sam se na pozive, radio savesno, pošteno, podigao održavanje na ovaj nivo i ispunio plan, zbog čega sam veoma srećan“ – dodao je Vujović.

 Nagrada „Ineženjer Šistek“, kao najviše basensko priznanje za rad i zalaganje, ustanovljena je 1968. godine i do 2000. dodeljivana je bez prekida. Nakon pauze, Šistekova nagrada ponovo se dodeljuje od 2011. godine.

[iframe frameborder=“0″ width=“480″ height=“270″ src=“//www.dailymotion.com/embed/video/x4nnet2″ allowfullscreen ]

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Radio Bor 103.1 MHz
LIVE
Klik FM 99.5 MHz
LIVE