Jedinstveno upravno mesto za efikasniju uslugu

0
05122021_jedinstvenoupravnomesto

PIROT – Grad Pirot jedan je od gradova koji je, uz finansijsku podršku Ministarstva za državnu upravu i lokalnu samoupravu, opštinski uslužni centar transformisao u moderno Jedinstveno upravno mesto. Gradonačelnik Vladan Vasić kaže da im je za taj posao bilo potrebno nekoliko meseci, ali da nije samo ugodan ambijent ono čemu su težili.

 „Mi smo krenuli u reformu javne uprave i naše uprave poodavno.  Želimo da što je moguće više usluga pružamo na jednom mestu građanima, da imamo objedinjene usluge i republički organi i lokalna samouprava i da čovek kada dođe u jedinstveno upravno mesto može da što je moguće više poslova završi na jednom mestu. Mogu da završe svoje poslove i kada je dečija zaštita u pitanju i kada je odeljenje za urbanizam u pitanju, tu postoji naravno i šalter Pošte da ne moraju da idu negde nešto da plaćaju i kada je možda zahtev za izdavanje lične karte ili vozačke dozvole, sve bi to želeli ili trenutno sada imamo“, kaže Vladan Vasić, gradonačelnik Pirota

Građanima prija mogućnost da sve poslove završe na jednom mestu.

Ministarstvo državne uprave i lokalne samouprave planira da poveća budžetska davanja za otvaranje jedinstvenih upravnih mesta. Prema rečima ministarke Marija Obradović taj fond će za sledeću godinu biti uvećan 2 ipo puta. Gradovima i opštinama biće na raspolaganju 100 miliona dinara, kaže ona.

 „Za sada u Srbiji ima 25 gradova i opština koje imaju jedinstveno upravno mesto. Ovim pozivom u januaru pridružiće se još petnaestak gradova i opština. Pozivam gradske i opštinske uprave da se prijave već u januaru, odmah posle novogodišnjih praznika, što znači da je vreme da sada pripremaju dokumentaciju i da apliciraju za sredstva za otvaranje jedinstvenog upravnog mesta. Vrlo je važno da vaši građani u vašem okruženju dobiju profesionalnu i ljubaznu uslugu i, naravno da je neophodno da ispoštuju neke tehničke preduslove, ali to već gradovi i opštine znaju jer smo mi u stalnom kontaktu sa njima“, rekla je Marija Obradović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave.

Jedinstveno upravno mesto samo je jedan od rezultata reforme javne uprave koja se u Srbiji sprovodi uz podršku Evropske unije. Glavni korodinator reforme je Ministarstvo državne uprave i lokalne samouprave.

 

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Radio Bor 103.1 MHz
LIVE
Klik FM 99.5 MHz
LIVE