Još jedno zlato za Mihaila Veljkovića

0

Takmičar kik boks kluba Bor i reprezentativac Srbije Mihailo Veljković osvojio je zlatnu medalju na balkanskom prvenstvu u Baru u Crnoj Gori u konkurenciji starijih juniora do 60 kilograma. Veljković je nastupao u sastavu reprezentacije Srbije koja je ukupno osvojila 16 zlatnih, 4 srebrne i 4 bronzane medalje. Veljković je ove godine postao prvak države u disciplinama lou kik i K1, bio prvi na Evropskom kupu u Sarajevu i treći na Evropskom kupu u Plovdivu.

Proteklog vikenda održano je i balkansko prvenstvo za decu u karateu u Istambulu. Borski karatista Uroš Radivojević bio je u sastavu reprezentacije i sa tri pobede i dva poraza zauzeo peto mesto. U konkurenciji 12 zemalja  Srbija je u ukupnom plasmanu zauzela drugo mesto iza domaćina Turske.