Katastar od ponedeljka potpuno operativan
SRBIJA – Iz Republičkog geodetskog zavoda je saopšteno da će od ponedeljka sve službe za katastar nepokretnosti u Srbiji ponovo raditi u punom kapacitetu. Kako je rečeno, obavljena potpuna bezbednosna provera celokupnog IT sistema, koji obuhvata više od tri i po hiljade računara, 450 servera i tri petabajta podataka.
Pre tridesetak dana, Republički geodetski zavod bio je meta sajber-napada iz inostranstva, a napadnuta je nacionalna infrastruktura geoprostornih podataka, koja se prema Ujedinjenim nacijama, smatra temeljom suvereniteta jedne države, navedeno je u saopštenju.
