Konkretno i detaljno o budućim projektima u rudarstvu

0
25012022_Opstina_sastanak_sa_kinezima

BOR – Povodom najavaljenog zbora meštana Slatine, u Boru je održan sastanak Radne grupe za rešavanje otvorenih pitanja sa kompanijom Ziđin. Osim predstavnika kineske kompanije i lokalne samouprave, sastanku su prisustvovali i članovi Saveta ove seoske mesne zajednice.

Evidentno je da su uslovi rada rudarske kompanije sada bolji nego ranije, da se više ulaže u ekologiju i da se povećao životni standard zaposlenih, ali i dalje postoje višedecenijski problemi koji nisu rešavani“ naglasio je gradonačelnik Bora Aleksandar Milikić i dodao da ubuduće svi projekti koji se rade, bilo na području grada ili sela, moraju biti predočeni konkretno i detaljno.

Zainteresovana javnost mora biti upoznata sa informacijama koje direktno utiču na njihov i život njihovih porodica“ istakao je Milikić.

Najavljeno je da će se o ekološkim i drugim pitanjima održavati i sastanci po mesnim zajednicama gde će prisustvovati sve zainteresovane strane, a po potrebi i organizovati zborovi građana o konkretnoj temi i zahtevima.

 

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Radio Bor 103.1 MHz
LIVE
Klik FM 99.5 MHz
LIVE