Kraj rukometne sezone: borski rukometaši treći na tabeli

BOR- Sezonu u istočnoj grupi Prve lige, borski rukometaši zaključili su pobedom, na svom parketu, nad ekipom Aleksinca 40:34. U delimično revijalnoj utakmici, sa rekordnim brojem golova, borski tim je sačuvao treće mesto na tabeli, koje je zaslužio sa 14 pobeda, nerešenim ishodom i samo pet poraza. Prema rečima trenera Miroslava Momčilovića, klub je zadovoljan plasmanom, mada je mogao i stepenik više, a to će biti dobro iskustvo za narednu sezonu u kojoj planira da napadne plasman u jači rang takmičenja. Drugo mesto na tabeli zauzeo je boljevački Rtanj, sa dva boda više, nakon pobede u Pirotu 33:31. Neprikosnovena ove sezone bila je Žitorađa, koja je zabeležila svih 20 pobeda, čime se i plasirala u Super B rukometnu ligu.

Damir Sejdija iz Kikboks kluba Bor osvojio je srebrnu medalju na prvenstvu centralne Srbije u disciplini lou kik, u konkurenciji kadeta, u Kragujevcu. Zbog greške prilikom prijave, nastupao je u tri kilograma težoj kategoriji, do 54 kilograma i pobedio je domaćeg takmičara u polufinalu, ali je zlatnu medalju izgubio od drugog predstavnika Radničkog, nakon sudijskog preglasavanja. Damira Sejdiju čeka i finale državnog prvenstva u ovoj disciplini, koje će verovatno biti održano u septembru.

Staša Mladenović osvojila je zlatnu, a Veljko Simić bronzanu medalju za Džudo klub Bor na memorijalnom turniru „Vladan Kovačević Džigi“ u Beogradu, na kojem je iz borskog kluba nastupalo šest mladih takmičara.

Fudbaleri Rtnja savladali su, u Boljevcu, ekipu prahovskog Dunava 1:0, u 27. kolu Srpske lige istok, čime su potvrdili da će ove sezone biti najbolji timočki fudbalski klub: trenutno su na šestom mestu na tabeli, sa 43 boda, koliko imaju i ekipe iz Paraćina i Popovca, a samo pobeda deli ih od drugog mesta, tri kola pre kraja sezone. Iz trećeg ranga ispašće Ozren i Timok, a novi prvoligaš je kruševački Trajal.