Borski rukometaši poraženi su, u četvrtak uveče, od Žitorađe u gostima- 36:32, poluvreme 22:17. Sa svih 15 pobeda, domaćin je sada praktično na pragu plasmana u Super B ligu. U prvom poluvremenu, stekao je i sedam golova prednosti, ali su Borani do sredine drugog poluvremena smanjili zaostatak na samo dva gola razlike. Ipak, do velikog preokreta nisu mogli, pa ostaju na trećem mestu na tabeli, sa dva boda i utakmicom manje od Rtnja koji prvog dana vikenda gostuje Hisaru, u Leskovcu.

Poslednju utakmicu pred svojom publikom u sezoni Prve regionalne lige istok borski košarkaši dobili su bez borbe, jer je ekipa Radnika iz Surdulice odustala od putovanja, pa je duel već registrovan službenim rezultatom 20:0.

U poslednjem, 18. kolu Super lige, borske rukometašice dočekuju Jagodinu, u nedelju, u 19 sati. Neizvesnosti gotovo da i nema, jer trećeplasirana gostujuća ekipa ide u plej of i to mesto je najmanje što je ovaj tim želeo na početku takmičenja. Borski je na šestom mestu na tabeli, ali može da ga pretekne Kikinda, koja ima samo bod manje, a dočekuje tim Juniora. S druge strane, na petom mestu je Mladost koju borski tim može da dostigne bodovno, jer je njen rival vodeća Naisa, ali ne i da pretekne jer tim iz Nove Pazove ima bolji međusobni skor. Bor i Jagodina su stari znanci i iz velikog broja prijateljskih utakmica, zajedno su učestvovali i u Čelendž kupu ove sezone, pa će utakmica u svakom slučaju biti zanimljiva. Jagodina potom nastavlja takmičenje u plej ofu, dok plej auta ove sezone nema, pa je za borski sastav ovo završetak nove superligaške sezone.

U trećem i četvrtom fudbalskom rangu za vikend su na programu utakmice 21. kola, a utakmice se igraju u 16 sati i 30 minuta. U Zoni, Šarbanovac u subotu gostuje Svrljigu, a Brodoremont u Kladovu dočekuje lidera, ekipu Zaplanjca. U nedelju Hajduk Veljko dočekuje Naša krila, rival Majdanpeka je BSK, u Bogovini.

U srpskoj ligi, Timok je u subotu domaćin Trsteniku, a Dunav ekipi Cara Konstantina. Rtanj u nedelju gostuje Radanu, u Lebanu.

Klub malog fudbala Bor u ponedeljak, u 20 sati i 30 minuta, dočekuje ekipu Niša 92, u važnoj utakmici za opstanak u trećoj futsal ligi. Gost je pretposlednji na tabeli, a domaćin za poziciju bolje plasiran, sa četiri boda prednosti, ali pokušava da izbegne i baraž, zbog čega su mu bodovi neophodni.