„Lidl“ još nije vratio asfalt u prvobitno stanje
BOR – Izgradnja objekta nemačkog trgovinskog lanca „Lidl“ u Boru je u poodmakloj fazi. Početkom septembra, zbog priključenja “Lidla” na gradsku kanalizaciju, uz neophodnu dozvolu Javnog preduzeća „Direkcija za izgradnju Bora“, raskopan je asfalt ispred ovog objekta. Iako su radovi završeni, asfalt u ovoj ulici još nije sređen, već je kanal za sada samo popunjen rizlom. Prema rečima direktora Direkcije za izgradnju, Verice Aničić, Lidl, kao i bilo koje drugo preduzeće koje koristi javnu infrastrukturu i obavlja ovakve radove, dužan je prema zakonu da po završetku intervencije u roku od sedam dana, otkloni posledice, odnosno u ovom slučaju asfalt vrati u prvobitno stanje.
Odgovor na pitanje kada će ulica biti asfaltirana, Televizija Bor za sada nije uspela da dobije iz Lidla. Izgradnja ovog objekta u Boru brzo napreduje, a sličan obim posla završen je i u Zrenjaninu, Šapcu i u Beogradu. Prvi među više od 20 objekata Lidla u Srbiji završen je u Smederevu, a u avgustu je počela izgradnja u Subotici, Novom Sadu, Nišu, Borči i Vidikovcu.
