Majdanpečka gimnazija zove
MAJDANPEK – Svake godine neku od 130 gimnazija u Srbiji upiše petina svršenih osmaka, a prema najavama ove godine taj procenat biće i veći. U Majdanpeku, pak, zbog slabog interesovanja, prethodne dve godine nije upisano nijedno odeljenje prvog razreda. U majdanpečkoj gimnaziji se nadaju da će ove godine situacija biti drugačija.
„Gimnazija je najbolja baza za dalje školovanje i pruža prolaz prema svim fakultetima, što je dovoljna preporuka budućim srednjoškolacima da se opredele baš za ovu školu. Iako brojčano mala obrazovna ustanova đaci naše škole postizali su prethodnih godina značajne rezultate na državnim takmičenjima, a gotovo svi oni koji su se nakon završene gimnazije u Majdanpeku odlučili za nastavak školovanja, su i završili fakultete“, napominje Gorčilo Potpara, direktor Gimnazije „Mile Arsenijević – Bandera“.
Pored dobrih rezultata, iza ove škole stoji i poluvekovna tradicija, dodaje Potpara.
