Makenbal za kraj Dečje nedelje u Majdanpeku
I ovog oktobra nizom aktivnosti u Predškolskoj ustanovi „Marija Munćan“ u Majdandapeku obeležena je Dečja nedelja, čiji je ovogodišnji slogan bio „Da pravo svako, dete uživa lako“. Tokom cele nedelje oni su na razne načine iskazivali svoja prava, koja i jesu sadržana u Konvenciji o detetu, usvojenoj pre tačno 30 godina.
MAJDANPEK – Ovogodišnju Dečju nedelju Predškolska ustanova „Marija Munćan“ u Majdanpeku završila je maskenbalom, u kojem su učestvovali mališani svih starosnih grupa, od jaslene do predškolske. U veseloj povorci koja je krenula iz gradskog parka put vrtića mogle su se videti najrazličitije maske, od belog labuda, pankera, mornara, saksije sa cvećem, jesenjeg drveta do Grdane, gusara i drugih omiljenih likova iz crtaća i bajki. Od ponedeljka do petka program u majdanpečkom vrtiću u potpunosti je bio posvećen Dečjoj nedelji, koja je ove godine imala slogan „Da pravo svako, dete uživa lako“.
