Manifestacijom „Ulica dečijeg osmeha“ počele novogodišnje svečanosti u Boru
Dečiji smeh, mašta i praznična čarolija obeležili su početak novogodišnje sezone u Boru. Tradicionalna “Ulica dečijeg osmeha” ponovo je okupila mališane i njihove porodice u atmosferi ispunjenoj radošću i kreativnošću.
BOR – U gradskom parku održana je manifestacija koja tradicionalno otvara sezonu novogodišnjih programa u Boru. „Ulica dečijeg osmeha“ okupila je decu i roditelje, slučajne prolaznike i putnike namernike – vile, patuljke, Sneška Belića i Deda Mraza, stvarajući prelepu prazničnu atmosferu.
Učenici nižih razreda gradskih i seoskih škola, ŠOSO „Vidovdan“, korisnici dnevnog boravka „Mozaik“, kao i mališani iz vrtića „Bambi“, dočarali su novogodišnju čaroliju izložbenom postavkom čestitki i ukrasa koje su sami izradili uz pomoć vaspitača, mentora i roditelja.
“Ulica dečijeg osmeha” je i ovoga puta potvrdila svoj značaj kao jedan od najlepših uvoda u novogodišnje svečanosti u Boru.
„Prelepo je. Četrnaesta manifestacija okupila je mnogo dece, a ono što raduje njih, raduje i nas. Deca se najviše raduju novogodišnjim praznicima, ukrasima koje sami prave i prodaju. Dan je malo prohladan, ali uz ovu mladost i lepotu, budućnost našeg grada, moramo biti presrećni. Svoj deci i građanima Bora i okolnih sela želim da uvek budu u ovakvom društvu i da uvek bude ovoliko radosti i ljubavi kao danas u našem gradskom parku“, poručio je Milivoje Janošević, zamenik gradonačelnika Bora, koji je svečano otvorio manifestaciju.
Osim prodajne izložbe, manifestacija je i ove godine ponudila bogat program – pozorišnu predstavu „Pobunjena jelka“, animatore i druženje sa junacima iz crtanih filmova i dečijih bajki, a organizator manifestacije, Ustanova „Centar za kulturu Grada Bora“, i ove godine je nagradila sve učesnike kompletima knjiga za gradske i seoske školske biblioteke.
