Manjak mesta u jaslicama u Majdanpeku
MAJDANPEK – Dok se svi raduju zbog većeg broja beba, rođenih prošle godine u majdanpečkom porodlilištu, u Dečjoj ustanovi “Marija Munćan“ razmišljaju kako da izađu u susret svim roditeljima, čiji su mališani stasali za jaslice.
Posle mnogo godina u majdanpečkom vrtiću traži se mesto više, posebno u najmlađoj grupi, delom zbog većeg broja rođenih beba, a delom i zbog malog normativa koji važi za jaslice.
Inače, prošle godine u porodilištu majdanpečke bolnice rođeno je sto beba, što je za petinu više u odnosu na nekoliko poslednjih godina.
