Mesec matematike prvi put obeležen u Boru
BOR – Pod sloganom „Više od igre“ na Trgu ispred Doma kulture u Boru, prvi put je obeležen maj mesec matematike. Učenici osnovnih škola Sveti Sava iz Bora i Petar Radovanović iz Zlota prikazali su na štandovima razne matematičke igre, mozgalice i eksperimente, a cilj je bio da se matematika prikaže u drugačijem svetlu, kao nauka koja ima ogromnu praktičnu primenu u svim oblastima i može biti veoma zanimljiva za sve uzraste.
Slične manifestacije u Srbiji se u desetinama gradova organizuju od 2011. godine, a Bor se ove godine prvi put priključio festivalu matematike. Podršku organizaciji festivala dala je i lokalna samouprava u Boru.
