Meštani sela predlažu radove
Nakon što je završen obilazak gradskih mesnih zajednica, predstavnici lokalne samouprave, javnih preduzeća i službi započeli su razgovore sa meštanima borskih sela. Cilj obilazaka je da se, kroz direktan kontakt sa građanima, sagledaju prioriteti, definišu planovi uređenja i pripreme projekti koji će ući u program realizacije za narednu godinu.
GORNJANE, BUČJE, BOR – Obilazak seoskih mesnih zajednica u Boru i razgovori nadležnih iz lokalne samouprave, javnih preduzeća i službi sa meštanima, u cilju uređenja naselja i planiranja aktivnosti za narednu godinu, počeli su u Gornjanu i Bučju. Nastavak asfaltiranja i uređenje nekategorisanih puteva, sanacija dotrajale niskonaponske mreže, koja je gorući problem u gotovo svim borskim selima, kao i veći broj autobuskih stajališta i postavljanje stabilnog bežičnog interneta u užem centru mesta, izdvojeni su kao glavni zahtevi stanovnika ovih naselja.
„Kao i svake godine, praksa je da obilazimo mesne zajednice i razgovaramo sa meštanima svih sela. Gradska naselja smo već obišli, a za njih stručne službe već uveliko pripremaju nacrt plana uređenja. Očekivano, zahtevi i problemi stanovnika ovih sela gotovo su ustaljeni, a u prvom planu je potreba za uređenjem putne mreže, što je i logično, jer je razuđenost rejona izražena. Za asfaltiranje i nasipanje rizlom u gradu i selima iz gradskog budžeta obezbeđene su dve milijarde dinara. Do kraja godine planiramo nasipanje 30 hiljada kubika rizle po seoskim mesnim zajednicama“, naglasio je pomoćnik gradonačelnika Bora Marko Nikolić.
U utorak će meštani Tande i Luke imati priliku da izlože svoje predloge, primedbe i sugestije na planove uređenja mesnih zajednica u narednoj građevinskoj sezoni, kako bi se na vreme odredili prioriteti i obezbedila sredstva za njihovo finansiranje.
