Milijardu i stotinu miliona dinara za novi krak kolektora u Boru
BOR – Vlada Republike Srbije opredelila je milijardu i stotinu miliona dinara za projektovanje i izgradnju novog kraka kolektora ispod kriveljskog jalovišta.
Prema rečima generalnog direktora RTB-a Bor opasnost od popuštanja kolektora za sada ne postoji, jer se problematični delovi redovno saniraju, ali je izgradnja novog kraka neophodna kako bi se potpuno osigurao i obezbedio na duži vremenski period.
Za izgradnju kolektora biće raspisan javni tender, a cela procedura biće potpuno transparentna. Najvažniji uslovi koji moraju biti ispunjeni su kvalitet radova i bezbednost prilikom izgradnje, a očekuje se da postupak bude završen najviše za tri meseca.
