Milikić: Nastavak isplate pomoći za ogrev u narednih nekoliko dana
BOR – „Nastavak isplate pomoći građanima za nabavku ogreva, od novca koji je izdvojen iz budžeta grada, može da se očekuje uskoro„, rekao je gradonačelnik Bora Aleksandar Milikić, odgovarajući na odborničko pitanje na sednici Skupštine grada Bora.
Deo građana koji nisu priključeni na sistem centralnog grejanja je u prethodnom periodu dobio pomoć od 18 hiljada dinara, ali je nakon toga isplata prekinuta, jer se čekao rebalans republičkog budžeta, koji je usvojen pre desetak dana.
„Grad Bor u ovoj proceduri nije napravio ni jednu grešku, novac je uplaćen nadležnom ministarstvu, ali nije mogao da bude isplaćen zbog procedure sa rebalansom i očekuje se da to bude završeno u narednih nekoliko dana, mada nije poznat tačan datum„, rekao je Milikić.
Iz gradskog budžeta je za pomoć građanima za nabavku ogreva izdvojeno stotinu miliona dinara.
