Ministarka Čomić posetila i Zaječar
ZAJEČAR – Ministarka za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog Gordana Čomić sa saradnicima održala je u Zaječaru sastanak sa načelnikom Zaječarskog upravnog okruga Vladanom Paunovićem, gradonačelnikom Zaječara Boškom Ničićem i predsednicima opština Boljevac, Knjaževac i Sokobanja, načelnikom Sekretarijata unutrašnjih poslova u Zaječaru, direktorom Nacionalne službe za zapošljavanje Zaječar, direktorima Centara za socijalni rad, predstavnicima nacionalnih manjina i predstavnicima civilnog društva sa područja Zaječarskog upravnog okruga.
Sastanak u Zaječaru je organizovan sa ciljem da se u međusobnoj razmeni informacija omogući lokalnim samoupravama puna primena zakona iz zajedničke nadležnosti.
Vladan Paunović, predsednik Zaječarskog upravnog okruga smatra ovakve posete veoma važnim jer, kako je rekao, da bi na lokalu neki zakon bio implementiran, neophodno je da se on dobro razume.
Gradonačelnik Zaječara Boško Ničić takođe pozdravlja dolazak ministarke i najavljuje stalni kontakt sa njenim ministarstvom.
