Ministarka Pavkov: Na zahtev građana postavljena automatska merna stanica u Slatini, JKP “3.oktobar” dobilo kamion smećar
Sara Pavkov, ministarka zaštite životne sredine, obišla je selo Slatina kod Bora u kojoj je postavljena nova merna stanica za praćenje kvaliteta vazduha, kao i JKP „3. oktobar“ kome je Ministarstvo doniralo jedan kamion za odvoženje smeća.
BOR, SLATINA – Ministarka zaštite životne sredine Sara Pavkov posetila je Slatinu gde je, na zahtev građana, u saradnji sa Agencijom za zaštitu životne sredine, postavljena mobilna automatska merna stanica, koja će u realnom vremenu pratiti kvalitet vazduha u ovom mestu.
Pavkov je naglasila da je postavljanje automatske merne stanice veoma važno za kontrolu i unapređenje kvaliteta vazduha na teritoriji Bora, i da već u ovom trenutku svi meštani Slatine i građani Bora mogu da prate i vide rezultate merenja na sajtu Agencije za zaštitu životne sredine.
Ministarka je obišla i JKP “3. Oktobar” kome je ovom prilikom dodelila potpuno nov kamion smećar i opremu za sakupljanje otpada kako bi se dodatno unapredio sistem upravljanja otpadom na teritoriji Bora, uz najavu da će uskoro dobiti još jedan kontigent.
