Ministarka Zorana Mihajlović obišla novu toplanu u Majdanpeku
MAJDANPEK – Zorana Mihajlović, ministarka za rudarstvo i energetiku posetila je danas Majdanpek i tom prilikom obišla novu toplanu na drvnu sečku, prvu u Srbiji koja je sa mazuta prešla na ekološki u potpunosti prihvatljiv energent, čime je emisija štetnih gasova svedena na nulu.
„Mi smo danas u Majdanpeku, jer je ova lokalna samouprava možda najbolji primer sprege i dobre saradnje sa ministarstvom, sa kojim je zahvaljujući inventivnosti predsednika Opštine, već realizovano nekoliko projekata, između ostalih i nova toplana na drvnu sečku, za šta je država posredstvom Kancelarije za javna ulaganja uložila 4,5 miliona evra. Majdanpečani su pored kvalitetnog grejanja, dobili i znatno čistiji vazduh, što je podjednako važno“, rekla je ministarka Zorana Mihajlović, koja je pre obilaska toplane posetila i jedno domaćinstvo u kojem se, takođe, zahvaljujući projektu Ministarstva rudarstva i energetike i lokalne samouprave menja dotrajala stolarija, uz sufinansiranje polovine troškova izvedenih radova, od strane države i Opštine.
„Hteo bih da se u ime lokalne samouprave zahvalim ministarki Mihajlović, koja je pomogla da se trenutno u Opštini Majdanpek realizuju tri projekta koji za cilj imaju poboljšanje energetske efikasnosti. Drago nam je da smo zahvaljujući ulaganju države dobili prvu toplanu na drvnu sečku, što je na neki način bilo i logično, s obzirom na to da je 73 odsto teritorije opštine Majdanpek pod šumom“, rekao je Dragan Popović, predsednik Opštine Majdanpek.
Ovom prilikom, za narednu godinu najavljeno je potpisivanje ugovora o izgradnji još jedne toplane na drvnu sečku i komprimovani gas u gornjem delu Majdanpeka.
