Ministarstvo prosvete objavilo kalendar za predstojeću školsku godinu, biće četiri raspusta
Ministarstvo prosvete objavilo je kalendar za predstojeću školsku godinu koja će početi u ponedeljak, 1. septembra. Prvo polugodište će trajati do 30. decembra za đake u centralnoj Srbiji, a drugo polugodište počinje 19. januara 2026. godine.
Drugo polugodište za osnovce se završava 12. juna, a za srednjoškolce 19. juna.
Mali maturanti drugo polugodište završavaju 29. maja kada i maturanti srednjih stručnih škola, dok se za maturante gimnazija završava 22. maja.
Jesenji raspust planiran je za 10. i 11. novembar, sretenjski raspust od 16. do 20. februara i prolećni raspust od 10. do 14. aprila.
