Na listi za sufinansiranje poboljšanja energetske efikasnosti objekata 135 građana Bora
BOR – Komisija za realizaciju mera energetske sanacije Grada Bora objavila je preliminarnu rang listu korisnika sredstava predviđenih za sufinansiranje po javnom pozivu za poboljšanje spoljne izolacije, zamenu stolarije i poboljšanje sistema grejanja za porodične kuće, stanove i stambene zgrade.
Na ovaj konkurs stiglo je više od 150 prijava gađana, od kojih je 141-na bila validna. Komisija je završila bodovanje i rangiranje po Pravilniku, a sredstva opredeljena iz budžeta grada i nadležnog ministarstva, dovoljna su za 135 građana, dok je njih šest ostalo „ispod crte“. Do ponedeljka postoji mogućnost žalbe, a nakon toga će komisija obići teren i objekte koji su među prvih 135, kako bi proverila istinitost podataka. Trojni ugovori između građana, izvođača radova i lokalne samouprave trebalo bi da budu potpisani do kraja novembra, a rok za završetak svih radova je 1. mart.
Za ovaj konkurs ukupno je izdvojeno 18 miliona dinara, od kojih je polovinu obezbedio Grad Bor, a drugu polovinu Ministarstvo rudarstva i energerike.
Najviše građana, njih 105, prijavilo se za zamenu stolarije, 23 se odlučilo za spoljnu izolaciju, a najmanje interesovanje bilo je za nabavku i instalaciju kotlova i toplovodne mreže, ukupno 5 i za uređenje krova – 2.
